Jdi na obsah Jdi na menu
 


V kategorii "Nejlepší animovaný film roku" byly nominovány snímky Divoké vlny (Surf's Up), Persepolis a Ratatouille. Zamáčkněte slzu a těšte se na zdařilé parodie těchto filmů v některých příštích epizodách Simpsonových.

Že Simpsonovi Oscara nedostanou bylo téměř jisté už od udílení jiné filmové ceny, Zlatého Globu, 13. ledna. Globy jsou totiž považovány za předzvěst Oscarů. V kategorii "Animovaný film" zvítězil snímek Ratatouille. Na druhém místě se umístil Pan Včelka (Bee Movie), Simpsonovi skončili až třetí.

Výhercům Globu možná zkazil radost z vítězství fakt, že se letos se kvůli stávce scénáristů neuskutečnil tradiční vyhlašovací ceremoniál. Pořadatelé pouze uspořádali tiskovou konferenci, kde výsledky oznámili novinářům. Takže tenokrát žádné červené koberce, drahé róby, ani děkovné řeči.

Dlouho to vypadalo, že nějak podobně skončí i letošní ročník Oscarů. Podle nejnovějších informací to však nehrozí, tak se nechme překvapit... Jubilejní 80. vyhlašování se bude konat 28. února.

Oscar je cena, kterou uděluje každý rok Akademie filmového umění a věd USA v různých kategoriích filmu. Oficiální název ceny je Cena Akademie za zásluhy (Academy Award of Merit), označení Oscar je přezdívka sošky (podle legendy při spatření sošky knihovnice Akademie Margaret Herricková zvolala „vypadá úplně jako strýček Oscar!“). Slavnostní ceremoniál každoročně patří k nejvýznamnějším kulturním událostem v Hollywoodu.

                                                                                        Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky simpsonovi

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář