Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co si budeme povídat, Líza je šprtka jako poleno, takže se nedivte, že ji hodně lidí nemá rádo. Springfield je zkrátka město hňupů, kde se chytrost nenosí. Ale právě proto, že ve Springfieldu žijí hňupové, dokáže jejich problémy vyřešit jedině Líza. A za to si získává obdiv a uznání, po kterém tolik touží.

ObrazekI když je o něco mladší, než Bart, nikdo nepochybuje o tom, že v inteligenci ho několikanásobně převyšuje, a to jí dělá dobře... V epizodě "Cyhtrý a chytřejší" Obrazekse zjistí, že je malá Maggie nadprůměrně inteligentní a Líza dělá všechno pro to, aby získala zpátky svou pověst. Její nekalé praktiky jsou ovšem na pováženou.

Jedině ona dokáže přesvědčit starostu Quimbyho, aby zrušil pouliční osvětlení, protože jí to brání v pozorování noční oblohy. Jedině ona se dokáže dostat na univerzitu a vydávat se za dospělou. A hlavně kvůli ní ve Springfieldu fungují instituce jako knihovna a muzeum.

Na rozdíl od křesťanského zbytku rodiny je přesvědčená buddhistka a vegetariánka. Osobně se zná se spoustou známých a zajímavých lidí. Láska ke hře na saxofon ji spojuje s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. Setkala setřeba i s „broukem“ Paulem McCartenym nebo tibetským Dalajlamou.

 

Náhledy fotografií ze složky simpsonovi

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lisa

(Delfik, 22. 12. 2009 21:17)

Ja mam lisu moc rada.A tyhle stranky taky