Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekAno, je to tak... V Česku se objevil další chlápek, co si chtěl natočit film Simpsonovi na digitální kameru. Doufejme, že se tato zpráva nedostane k FOXům, jinak opět oddálí české vydání 1. série Simpsonových na DVD jako to udělali posledně. Mimochodem v pondělí - v odpoledních televizních novinách o tomto případu informovala i TV Nova, ale bohužel na svých stránkách nemají jak jsem si myslel archiv odpoledních novin, tudíž nemám nahrávku... Následující text je přebrán ze serveru novinky.cz (děkuji).

"O víkendu byl 45letý muž přistižen v Ústí nad Labem při odpoledním promítání filmu Simpsonovi. Natáčel si je digitální kamerou," řekla Novinkám ústecká policejní mluvčí Veronika Beranová.

Piráta s kamerou si všimla uvaděčka, která ihned informovala městskou policii, a ta posléze přivolala státní policii. "Muž byl zadržen a obviněn z porušování autorského práva," dodala Beranová.

Devatenáctiletý mladík, který si loni stejný film natočil v multikině v Českých Budějovicích, dopadl relativně dobře. Za umístění filmu na internet byl nejdříve nepravomocně odsouzen k devíti měsícům vězení s podmínkou na dva roky a povinnosti nahradit způsobenou ztrátu, kterou Bontonfilm vyčíslil na 5,5 miliónu korun. Tomu se ale vyhnul.

Mladý pirát přišel s omluvou a slíbil, že bude pomáhat České protipirátské unii a působit jako odstrašující příklad. "Bude nám pomáhat odrazovat případné následovníky," uvedla ředitelka ČPU Markéta Prchalová.

Podle České protipirátské unie si pirátský záznam Simpsonů s českým dabingem stáhlo na sto tisíc lidí, kteří by údajně za vstupné do kina utratili 10 miliónů korun. Takovéto odhady jsou však diskutabilní. Vycházejí z předpokladu, že lidé, kteří se na film podívají doma zadarmo, by neváhali jet např. do multikina a zaplatit tam relativně vysoké vstupné. -KONEC-

Dále toho pro Vás moc nemám, ale jelikož mi furt píšete, ať dělám aktuálky často (někteří chtějí aktuálky každý den, tak jsem se rozhodl), tak jsem se rozhodl, že Vám aktualitu napíšu i krátkou. Ale abych teda přešel k obsahu: Sledujete někdo českou verzi encyklopedie Wikipedia? Já jen protože v současné době mají na hlavní stránce jako obrázek týdne Olympijskou vlajku. Ze všech těch koleček jsem asi jako Homer zblbnul a hned si je představil jako sladké koblihy. dělat tapetu na plochu právě z olympijských koblih... Výsledek se mi myslím povedl (ještě mi dalo práci dokreslit každý donut - protože v logu filmu je vždy nakousnutý). Kdyžtak porovnejte s originálem zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

admin

(admin, 29. 1. 2008 18:51)

to taky doufam

to je blby

(jarda, 29. 1. 2008 18:50)

hej to je fakt blby doufam ze se to do foxu nedostane proto ze ja si ju chcu koupit ahoj jarda